השקעות נדלן בחול

כל הסיבות לרכישת נדלן בפורטוגל

רוצים להשקיע בנדלן, אבל מתלבטים איפה? כאן נפרט את הסיבות הנפוצות ביותר לבחירה בפורטוגל בקרב משקיעי נדלן פורטוגל מישראל והעולם!

ההיגיון של השקעה בנדלן

מאז ומעולם היה ברור, שהשקעה בנדלן היא השקעה בטוחה ומניבה בהשוואה לאפשרויות השקעה אחרות. זאת, מפני שהערך של נכסי נדלן עולה באופן עקבי וזאת, בשונה מהשקעה במניה כזו או אחרת בבורסה. כמו כן, מדובר גם על השקעה עם תשואה גבוהה, בעיקר אם משווים אותה לסגירת הכסף בתוכנית חיסכון בבנק וכדומה. כלומר, ההשקעה בנדלן היא גם השקעה בטוחה וגם השקעה מניבה, כשהאחד לא בא על חשבון השני.

למה לא בארץ?

אז אחרי שהבנו למה כדאי להשקיע דווקא בנדלן ולא באפיקי השקעה אחרים, השאלה המתבקשת היא – למה לא להשקיע בנדלן בארץ? האם השקעות נדלן בחול יותר חכמות לכיס?
לשאלה זו יש תשובות רבות וכמעט כולן מתנקזות לגורם אחד: כסף. ראשית, העלויות של נכסים בארץ הן גבוהות ושנית, המדינה והבנקים לא ממש יוצאים מגדרם כדי לעזור למי שרוצה לרכוש נכס להשקעה. הכוונה היא לכך, שכאשר אדם רוצה לבקש משכנתה כשכבר יש בבעלותו נכס, עליו לתת מקדמה של הון התחלתי גבוה יותר ובנוסף, עליו גם לשלם מס רכישה, שאינו מוטל על הרוכשים נכס ראשון.

המשיכה לאירופה

רגע לפני שנתמקד בהשקעות נדלן בפורטוגל באופן ספציפי, בואו נעצור רגע ונבין את המשיכה של הישראלים להשקעות בנדלן האירופאי ולא באמריקאי לדוגמה. ובכן, העובדה שמדובר על יבשת שכנה עוזרת כמובן, אבל כך גם העובדה, שהתרבות הישראלית דומה מאוד לתרבות האירופאית ולכן אנו, הישראלים, מרגישים באירופה כמו בבית. כלומר, המשקיעים הישראליים מרגישים, שהם יכולים פשוט להגיע ולבקר בנכס שרכשו מעבר לים, בעלויות נמוכות יחסית ובלי לבלות את רוב זמנם בטיסות. מן הסתם, גם קל יותר להתנהל מבחינת התחזוקה של הנכס עם בני אותה התרבות, בין אם באופן שוטף ובין אם רק בעת הצורך.

הפרקטיות של נדלן פורטוגל

אחד היתרונות הבולטים ביותר של השקעות נדלן פורטוגל טמון בעובדה, שפורטוגל מקדמת בברכה משקיעי נדלן זרים ולא מערימה עליהם קשיים מיותרים. כך נוצר מצב, שבו תהליך רכישת נדלן בפורטוגל למשקיעים זרים הוא פשוט ומהיר בהשוואה למדינות רבות אחרות. המשמעות של יתרון זה היא בעיקר, שכך ניתן לבצע את עסקת הרכישה ולראות את ההשקעה שלכם מתחילה לעבוד בשבילכם מהר יחסית.

הביטחון והתשואה של השקעות נדלן פורטוגל

סיבה נוספת לבחור להשקיע דווקא בפורטוגל היא, שפורטוגל היא מדינה יציבה מבחינה כלכלית והביקוש של נדלן בה, הן להשכרה והן לרכישה, נמצא בתנופה מתמדת כבר משנת 2014. המשמעות היא, שכך הסבירות שההשקעה שתעשו תהיה מוצלחת ותניב את התשואה הרצויה היא גבוהה מאוד, גם אם תחליטו בשלב כזה או אחר למכור את הנכס שרכשתם.

Share to Facebook Facebook Share to WhatsApp WhatsApp Share to LinkedIn LinkedIn Share to Google+ Google+