משלוחים מסין

סין הפכה זה מכבר למדינה שכלכלתה היא אחת החשובות והמשפיעות בעולם. בסין מייצרים הכול, חלק ניכר- בזול. ישראלים רבים מייבאים מסין דברים רבים- ריהוט, משחקים, ציוד ספורט, מוצרי חשמל, אביזרי מחשוב, מזון ועוד. יבוא מחייב בחירה מושכל של חברת שילוח בינלאומי בישראל המתמחה בייצוא אל סין ובייבוא ממנה. מי שעוסקים במסחר קבוע עם סין ודאי זקוקים לשירות חיוני ונדרש זה.

מה חשוב בנושא משלוחים מסין?

התשובה לשאלה הנשאלת בכותרת המשנה היא- הכול. חשוב שהמשלוח יהיה מאובטח, כדי שהציוד יישמר בשלמותו. חשוב שייבחר אופן השילוח המיטבי- הובלה ימית או הובלה אווירית. חשוב שתיהנו משירות עמילות מכס מקצועי, שיחסוך לכם זמן, יקצר וייעל תהליכים, ומן הסתם גם יחסוך לכם כסף או לכל הפחות לא יגרום להוצאות מיותרות. חשוב לבחור חברת שילוח בינלאומי שתקיים מעקב ופיקוח הדוקים וקפדניים און ליין אחרי הדרך שעושה המשלוח.

מי שעוסקים בייצוא אל סין ובייבוא ממנה נדרשים להכיר את האופי של הסינים ובעיקר את האופן שבו הם עושים עסקים וסוחרים. חשוב שבמידה שאתם לא נמצאים בסין ויכולים לפקח אישית על המשלוח יעשה זאת עבורכם נציג מקומי שאתם סומכים עליו ומצויים עמו בקשר.

סין היא היצרנית הגדולה ביותר בעולם של- כמעט- כל פריט שניתן לעלות על הדעת. כאשר מדובר בשילוח של תכולה גדולה, יש חשיבות לבחירה מושכלת של חברת שילוח שמספקת, בין היתר, ביטוח תכולה למשלוח, שירות וחומרי אריזה, מעקב, פיקוח ובקרה על המשלוח מהחל ועד כלה.

ניתן, כמובן, להסתייע בשירותי הדואר הסיני, אם החבילה אינה גדולה יותר משני מטר ומשקלה אינו עולה על 20 ק"ג. שירותי הדואר זולים ברבע, בקירוב, משירותי שילוח של חברה פרטית, אבל חשוב לברר בסניף הדואר אם הם מספקים שירותי השילוח הבינלאומי.

 חשוב לדעת

  1.  משלוח תכשיטים, חפצי ערך ואבני חן מחייב קבלת אישור וביטוח מיוחדים.
  2. יש הגבלות ברורות על משלוח כלי נשק ומידע (כתבות מצולמות לדוגמה) העלולים לסכן את המשטר.
  3. יש הגבלות על משלוח סוגי מזון שונים, צמחים, חומרים ביולוגיים בכלל ואורגניים בפרט, תכשירים קוסמטיים שונים וכל מה שעלול להיות נגוע בחיידקים.
  4. חשוב לוודא שהכתובת כתובה בצורה נכונה.  על מנת למנוע אי נעימויות, מאוד מומלץ לקבל מהצד הסיני את הכתובת בסינית, להדפיס אותה ולהדביקה על גבי החבילה. כמו כן חשוב ביותר  שעל החבילה יופיע מספר הטלפון של המקבל.

סין היא ארץ רחוקה וזרה. התרבות שלה שונה, התפיסה והמושגים שונים. חשוב לברר היטב כי הכול ברור לכם וכי הנציגים הסיניים ואתם מדברים אותה שפה. מוצרים שעושים דרכם מסין לארץ עוברים ביבשה, בים או באוויר. דברים שונים, בלתי צפויים, עלולים לסכן את שלמותם. עלולות לקרות טעויות. עלולה לחול אי הבנה. דברים יכולים להשתבש. כל אלה הם סיבה מספיקה לבחירה בחברת שילוח מקצועית ואמינה לבצע באמצעותה את המשלוח.

מחיר משלוחים מסין

 ברור לכל כי למשלוח יש עלויות. כמו בכל תחום, ודאי בתחום הכלכלי-מסחרי, שיקול עלות-תועלת הוא שיקול מרכזי. האם ההוצאה הכרחית? האם היא כדאית ומשתלמת? האם מבחן התוצאה לאורך זמן מצדיק את עלויות השילוח? האם יש לכם אפשרות לוודא כי הסחורה האיכותית שהזמנתם היא אכן הסחורה שתקבלו כשהיא מגיעה בשלמותה? כאשר נדרשים לסוגיית מחיר המשלוחים , שאלות אלה, ונוספות, נשאלות באופן טבעי. לא הכל בשליטתכם. אם לחדד- דברים רבים אינם בשליטתכם. זו, כשלעצמה, סיבה לכך שמי שעוסקים בקביעות בייבוא מסין ודאי זקוקים לביטחון ולשקט שמעניקה להם חברת שילוח מקצועית ומנוסה.

על מנת לוודא כי כל הפרטים החשובים והרלוונטיים לנושא המשלוח ידועים לכם וכי יש לכם תשובות מספקות על כל שאלה, היערכו מבעוד מועד למשלוח. אל תשאירו דבר לא סגור, אל תניחו דבר ליד המקרה. דווקא בשל החשש כי דברים שונים, שעלולים להיראות קטנים וזניחים, עלולים להשתבש יש חשיבות מכרעת לבחירה בחברת שילוח שמספקת גם שירותי עמילות מכס מקצועיים.

רבים מייבאים דברים שונים מסין, אבל זו לא סיבה שאתם תיסחפו ותזמינו דברים מסין רק משום שלדעתכם "כך עושים כולם". ייתכן כי בדיקה יסודית ובחינה השוואתית עשויה להפתיע אתכם, וכי מה שחבשתם להזמין מסין ניתן לקבל אותו כאן בארץ, ובאיכות טובה יותר.