6 טעויות בביצוע שילוח בינלאומי ודרכים להימנע מהןכאשר מנהל תפעול של חברה גלובלית לחולצות טריקו חקר מדוע עלויות המשלוח שלה היו כל כך גבוהות, הוא הבין עד מהרה שהחברה משלמת עבור מוצרים שלא הגיעו ליעדן בגלל כתובות לקוחות שגויות. חברת הספנות שלה גבתה תשלום על החזרת החבילה חזרה לארה"ב מצרפת או יוון והחברה שילמה פעמיים מכס ודמי משלוח עבור כל חבילה שניתנה למסירה.

לרוע המזל, טעויות כגון אלו נלמדות לעתים קרובות בדרך הקשה, לאחר שהחברה איבדה זמן יקר, כסף ולקוחות. כדי להקל עליך, נפרט כאן כמה טעויות נפוצות של שילוח בינלאומי לאדם פרטי או לעסק והצעדים שניתן לנקוט כדי למנוע אותן:

1. לא להבין את התקנות במדינת היעד-
 לכל מדינה יש תקנות מכס ספציפיות, ואם תפעל על פי תקנה אחת גלובלית שאינה מתרימה למדינת היעד המוצר עלול להיתקע במכס.
 לפני השילוח יש לעשות מחקר, אם החבילה שלך עומדת בתקנות ובדרישות ההכרחיות לאותה מדינה, כגון תעודות ארץ המוצא של המוצר. מרבית המדינות מפרסמות באינטרנט גרסה של חוקי הסחר שלהם והדרישות המותאמות אישית.2. משלוחים הארוזים באופן שגוי-
במשלוח בינלאומי, חיוני לארוז את המוצר שלך בחבילה בטוחה על מנת להבטיח הגעת המוצר בשלמותו. לדוגמא, במידה ומועברים כלי זכוכית עדינים, יש לעטפם בספוג מאוד צפוף ולארזם באריזה הולמת כדי להגן עליהם במעבר.
יש צריך להיות מודעים לכל תקנות ארץ היעד החלות על חומרי המכל והאריזה הספציפיים שלך. למשל, לחלק מהמדינות יש סטנדרטים ספציפיים לאריזות עץ על מנת לשלוט במזיקים שעלולים להתחבא באריזות ועל כן הן דורשות אריזת עץ מיוחדת.3. בדקו את התוויות שלכם-
תיוג כתובת שגוי יכול לעכב חבילות ולהגדיל את דמי המשלוח. במקרה של חברת חולצות הטריקו שהוזכרה בפתיח, היא פנתה למערכת אימות כתובת, ושילמה סביב 5 סנט להזמנה על מנת לצמצם את השגיאות. אבל יש לזכור שהתוויות שלך על הקרטונים צריכים סימונים ספציפיים, לחשוף מידע כגון ארץ המוצא והנוכחות של חומרים מסוכנים. הספק שלך במדינת היעד יכול גם הוא לייעץ לך על שגיאות תיוג נפוצות שיש להתייחס אליהן.4. בחירת חברת הספנות הלא נכונה ליעד שלך-
אין ספק שמשלוח המתבצע בעזרת חברת שילוח בינלאומי טובה, זו השיטה היעילה ביותר עבור כל מצב. מאחר שלחברות ספנות בינלאומיות יש קשרים עם המכס ביעדים ספציפיים, בחירת חברה למדינות ספציפיות עשויה לזרז את המשלוח ללקוחות שלך. כל חברה הנשכרת לטובת שירותי שילוח בינלאומיים חייבת להבין את נתיב הסחר שלך ולהעניק פתרון מתאים כדי להעביר את המוצר שלך בצורה בטוחה, בזמן, בשלמות ובמילוי כל התקנות הנדרשות. אתה יכול לקבוע אם לחברת השילוח יש מומחיות במדינת היעד על ידי הפניית שאלות על כמה שנים היא משרתת באותה המדינה, מספר העסקאות שלה באזור וכמה עובדים עובדים בשטח.5. לא לדעת מי שולח את הסחורה שלכם-
עסקים רבים מניחים כי חברת השילוח המניעה את הספינה תטפל גם במשלוח בפועל בהגיעה למדינת היעד. עם זאת, לאחר ההגעה לנמל החברה מוסרת לרוב את החבילה לידי חברת ניהול משלוחים אשר מטפלת במשלוח. מאחר וחברת השילוח הבינלאומית רוצה להרוויח, לעתים קרובות היא שולחת את המוצר בדרך הזולה ביותר, שהיא לעתים קרובות גם האיטית ביותר. לפני שכירת חברת ספנות, מומלץ לשאול מהי חברת ניהול המשלוחים שהיא שוכרת ולקבוע אם היא מבטיחה מועד אספקה מסוים.6. תשלום סכומי עתק לספקים ללא ביצוע מחקר שוק מקדים וקביעת תקציב מראש.
ספקי שירות רבים בתחום נותנים הצעת מחיר הנשמעת אטרקטיבית ולאחר תחילת התהליך מוסיפים "עלויות נוספות" העלולות להיות יקרות בהרבה מהמחיר המקורי- ומכיוון שהלקוח כבר שילם חלק מהכסף והתחיל את התהליך, הוא ממשיך עם ספק זה את התהליך ללא ברירה.
חשוב למצוא ספק אמין בעל שם טוב שלא ינצל את חוסר נסיונכם בתחום, לא יגבה עלויות נוספות ובכל זאת יציע מחיר תחרותי ונוח. אנו מזמינים אותך לקבל אינדיקציה למחיר ולהשתמש בבדיקת עלות המשלוח שלנו.