איך לבצע משלוחים מארה"ב נכון

סיבות לביצוע משלוחים מארה"ב

ישנן סיבות שונות, שיכולות להביא אדם לבצע משלוח מארה"ב לישראל. אחת הסיבות העיקריות לכך היא ייבוא וייצוא של סחורה. ארצות הברית, בהיותה מדינה מפותחת כל כך, מציע לנו הישראלים מוצרים רבים ושונים ויחסי המסחר שלנו איתה פוריים כל כך ולכן ענף הייצוא והייבוא איתה פורח.

סיבה נוספת לביצוע שילוח בינלאומי מארה"ב ואליה היא רילוקיישן. ארה"ב מציעה לישראלים משרות חמות הן בחברות ישראליות שם והן בחברות מקומיות ולכן ישראלים רבים עוברים לגור שם למשך תקופה ולאחריה חוזרים לארץ. הן במעבר לארה"ב והן בחזרה לארץ נדרש שילוח בינלאומי.

דרכים לביצוע משלוחים מארה"ב

ישנן שתי דרכים לביצוע משלוחים מארה"ב. הראשונה היא דרך הים והשנייה היא דרך האוויר ולכל דרך היתרונות שלה. לדוגמה, שילוח אווירי הוא מהיר יותר מאשר שילוח ימי, אבל ברוב המקרים העלויות של השילוח הימי נמוכות יותר. בדרך כלל מבצע השילוח הוא בעל ההחלטה כיצד לבצע אותו, אבל במידה ומדובר על חפצים כבדים או גדולים מאוד, או שהם בעלי צורה מיוחדת או מכילים חומרים כימיים, השילוח יתבצע בהכרח דרך הים.

לפני המשלוח

אחד הדברים החשובים בכל הנוגע לביצוע שילוח בין לאומי, בין הוא מתבצע דרך הים או דרך האוויר, הוא לעשות שיעורי בית לפני ביצוע השילוח עצמו. הכוונה היא בעיקר לבירור לגבי אפשרויות השילוח השונות ובדיקת האופן המתאים ביותר למשלוח הספציפי, לבדוק לגבי הנמלים המתאימים הן בארץ והן בארה"ב, לבדוק מהן העלויות הצפויות של התהליך וכמובן – לדאוג לאריזה מתאימה כדי לשמור על החפצים, ובעיקר אם הם שבירים ועדינים.

אחרי המשלוח

גם על השלבים שאחרי השילוח כדאי מחשבה מראש. לדוגמה, כאשר מבצעים משלוחים מארה"ב לארץ, ובעיקר כאשר מדובר על משלוחים גדולים של חפצים רבים ויקרים, יש לחשוב על החלק של המעבר במכס. כדי ששלב זה יעבור חלק, מומלץ להיעזר בעמיל מכס מנוסה, שיוכל לשחרר עבורכם את החפצים שלכם בקלות ולהכניס אותם לארץ ללא עיכובים מיותרים. כמו כן, במידה ומדובר על משלוח גדול, ובעיקר אם מדובר על חפצים גדולים וכבדים, מומלץ לבדוק מראש דרכי הובלה גם בתוך הארץ.

הכנת שיעורי בית

כפי שניתן להסיק מהכתוב לעיל, לפני ביצוע הובלה בינלאומית חשוב לעשות תכנון מקדים וככל שתחשבו על יותר פרטים ותדייקו את תהליך השילוח, כך גדלים הסיכויים שהוא יעבור בהצלחה וביתר קלות. היות שמדובר על תהליך מורכב, הכולל שני חלקים נפרדים – בארה"ב ובארץ, ההמלצה הגורפת היא לא לעשות זאת לבד, אלא להיעזר בחברת שילוח בינלאומי, על מנת שתוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם ולתכנן באופן מסודר את כל שלבי השילוח על כל פרטיו.

בחירת חברת שילוח

אם בחרתם להיעזר בחברת שילוח חשוב לפני הכל לוודא, שאנשיה מקצועיים ויש להם ניסיון בביצוע משלוחים מארה"ב והם יודעים לדוגמה לבחור את הנמל המתאים ביותר למשלוח שלכם ואת הדרך הטובה ביותר לשנע את המשלוח אל הנמל. כמו כן, לפני בחירת חברת השילוח מומלץ לנסות לחשוב מהם הצרכים שלכם ולבחור את חברת השילוח שנותנת להם מענה. לדוגמה, לא כל חברת שילוח עובדת באופן רציף עם עמילי מכס ובמידה ותזדקקו לשירותיו של אחד, מומלץ לבחור בחברה שעובדת עם עמילי מכס מקצועיים באופן שוטף.