שילוח בינלאומי

שילוח בינלאומי

אומרים שהעולם הינו כפר גלובלי, בני האדם עוברים בתקופת חייהם לא מעט שינויים ומעברים, המציאות העסקית כבר אינה נחלת מדינה אחת והסחר הבינלאומי חוצה ארצות ויבשות. במציאות זו אנו נדרשים לעבור לגור מעבר לים על חפצינו ומטלטלינו. בבואנו לבצע שילוח בינלאומי עבור חפצים, ציוד ונכסים שונים אשר ברשותנו רצוי להיעזר בחברת שילוח בינלאומי ותיקה ואמינה.

תהליך שילוח בינלאומי באופן טבעי מלווה בלא מעט חששות שהרי מדובר בכל רכושנו עלי אדמות שמטייל לו בעולם ללא פיקוח רחוק מעיננו העוקבת. נשאלת השאלה מי יערוב לרכושנו? מסיבה זו רצוי לבחור בחברת שילוח בינלאומי המעניקה שירות אמין ומקצועי וליווי התכולה משלב האריזה ועד הגעת הרכוש ליעד.

למה נחוץ שילוח בינלאומי

לכל מי שנחוצה לו העברת חפצים או שילוח של מטען מסחרי גדול בין מדינות נזקק לשרות שילוח בינלאומי. קיים מגוון רחב של סוגי משלוחים וצרכים שונים הנובעים מסוגי המשלוח הקיימים כדוגמת:  יבוא אישי של רכב, העברת ריהוט כבד בעל ערך ממדינה למדינה, העברה של חפצים מרובים המחייבת לוגיסטיקה מורכבת ושימוש בתחבורה ימית או אווירית.

רילוקיישן
בעיניני עבודה או שליחות דיפלומטית כולל בעצם מעבר בין מדינות, שכיח מאד מעבר דירה מישראל לארצות הברית או שינוע משרד שלם מאירופה לישראל וכיוצא באלה. הדוגמאות שהוזכרו לעיל סבוכות ומורכבות ושונות מלקוח ללקוח. העברה כזו שאינה סטנדרטית דורשת שילוח יחודי ומותאם. במקרים כאלה נדרשת היערכות של שילוח בינלאומי, על כל המשתמע מכך.
משלוח חפצים ונכסים בין ארצות, כולל לרוב את כל סידורי האריזה, ההובלה, פעילות ועבודה מול המכס והרשויות, על מנת שכל חפצינו יגיעו ליעד במועד המתוכנן.

כיצד יש להיערך לקראת שילוח בינלאומי

לקראת שילוח בינלאומי יש לבצע היערכות והכנה מוקדמת. 

 • יש להיערך היטב מבעוד מועד כחודשים לפני ה- רילוקיישן מומלץ לתכנן את זמן ההגעה שלכם ושל בני משפחתכם למדינת היעד ולתאם את הגעת החפצים בו זמנית או לאחר הגעתכם.
 • להתקשר לכל נותני השרותים כגון אינטרנט, ביטוחים, כבלים\לווין וכו. יש לארגן המסמכים הרלוונטים כחודש לפני מועד הרילוקיישן. לא לשכוח להוציא רשיון נהיגה בינלאומי ולארגן מסמכים חשובים כמו הצהרות מכס, דרכונים קבלות על תשלומים לרשויות השונות ועוד. כדאי להכין גם העתק מצולם וגיבוי של כל המסמכים.
 • בעת אריזת תכולת הבית והמטלטלין, לחשוב היטב אילו חפצים ברצונכם לקחת אתכם ואילו חפצים כדאי להשאיר. 
 • קצת דמי כיס לדרך לא יזיקו, רצוי לבצע מכירת פריטים לא שימושיים עבורכם בארץ היעד ולהשתמש בכסף לרכישת חפצים חדשים עם הגעתכם ליעד ה- רילוקישן.
 • חפצים שלא נעשה בהם שימוש תקופה ארוכה או חפצים שלא יהיו נחוצים בזמן המעבר רצוי להשאירם בארץ, כדאי לדאוג למקום אחסון עבור החפצים שנשארים. 
 • אריזה אריזה אריזה - הכינו רשימה מסודרת של כל החפצים, דברים בעלי ערך, כדאי לצלם ואף לצרף הערכת שמאי או חשבוניות. במידה ותרצו להיעזר בשירות האריזה המקצועי של תבל לוגיסטיקה נשמח לסייע לכם ולחסוך לכם זמן יקר טרחה וכאבי גב.
 • במידה והחלטתם לארוז בעצמכם יש לדאוג לחומרי אריזה ארגזי קרטון, סרטי הדבקה, נייר עיתון, בד לריפוד חפצים שבירים. על כל קרטון רצוי לרשום את החדר אליו הוא שייך וכן לציין הערות כמו שביר. 
 • בסיום האריזה לבצע סריקה בחדרים לבדוק בארונות ובמגירות ולודא שלא שכחתם שום דבר.
 • יש לגבות את המחשבים לפני השילוח. מומלץ לרכז את כל המפתחות במקום אחד.
 • הכל כמעט מאחורינו. לדאוג לסגירת חשבונות בארץ ולתאם את עזיבת הבית וכניסה לבית החדש מול הדיירים החדשים.
 • חשוב ביותר שתישארו רגועים ובשליטה תבל לוגיסטיקה בע"מ תדאג למעבר חלק ולהגעת החפצים לביתכם החדש.


סוגי הובלות

בבואנו לבצע שילוח בינלאומי רצוי להתאים את סוג המשלוח לסוג ההובלה. ישנם משלוחים הדורשים הובלה ימית, ואחרים המתאימים להובלה אווירית. להשלמת השרות עד לפתח הדלת נדרשת לפעמים גם הובלה יבשתית. קיימים מקרים רבים בהם שילוח בינלאומי כולל שילוב של כמה סוגי הובלות. לדוגמא יבוא רכב דורש פעמים רבות הובלה ימית של הרכב באמצעות ספינת משא ולאחר מכן הובלה יבשתית של הרכב אל הלקוח, או אל מרכז האיסוף של החברה אליו מגיע הלקוח לאסוף את רכבו החדש. גם רילוקיישן מצריך שילוב של הובלות מסוגים שונים. הובלה יבשתית של החפצים אל נמל התעופה במידה ובחרנו לשלח באמצעות הובלה אווירית או אל נמלי הים כאשר מדובר בהובלה ימית. לעיתים במסגרת רילוקיישן מתעורר הצורך לשלב גם שלושה סוגי שילוח בינלאומי. הובלה יבשתית, הובלה ימית וגם הובלה אווירית, בהתאם למטען וגודלו.


שילוח בינלאומי – לא מתפשרים על איכות

כאשר מבצעים שילוח בינלאומי, מקצועיות היא אחד הפרמטרים החשובים ביותר, שכן המקצועיות והאמינות הן תעודות הביטוח של הנכסים והחפצים שלכם. חברת שילוח בינלאומי מקצועית דואגת להעסיק עובדים אחראים מנוסים ומקצועיים אשר יודעים כיצד לטפל בציוד שלכם מבלי שיינזק, שיכולים לעמוד בלוחות זמנים שנקבעו להם ולפתור בעיות ומצבים בלתי צפויים שצצים לפתע ביעילות ובמקצועיות. כמו כן, שילוח בינלאומי דורש העברת ציוד וחפצים, או נכסים שונים כמו רכבים ורהיטים, בנקודות מעבר רבות: נמלים, חברות ספנות, נמלי תעופה, חניונים ועוד. בנוסף, שילוח בינלאומי כולל לא מעט גורמים ואנשים השותפים לתהליך השילוח: חברות ספנות, חברות תעופה, חברות הובלה, נהגים, אורזים, פקידים והמון בירוקרטיה. על מנת לצלוח את תהליך השילוח בין כל המדינות והגורמים, נדרשים רגישות, רצינות, ידע , ניסיון והבנה בתחום, וגם קשרים טובים עם גורמים בינלאומיים מרכזיים רלוונטיים. לכן חובת המקצועיות בשירותי שילוח בינלאומי הינה הכרחית.