שירות עמילות מכס לשילוח בינלאומי

קצת על שילוח בינלאומי

שילוח בינלאומי הוא תהליך, שבו מובל משלוח ממדינה אחת לאחרת. פעמים רבות, ובעיקר כאשר ישראל היא מדינת המקור או מדינת היעד, מדובר על הובלה בין יבשתית. את ההובלה הבין יבשתית ניתן לעשות דרך הים או דרך האוויר. לכל אחת משתי הדרכים יש את התנאים, היתרונות והחסרונות שלה ולכן ההתאמה בין המשלוח לסוג השילוח נעשית באופן ספציפי לסוג המטען הנשלח, מדינת המקור ומדינת היעד, מגבלות הזמן ועוד. תהליך השילוח הבינלאומי הינו מורכב לכשעצמו והוא דורש השקעה של זמן ומחשבה בכל אחד מחלקי התהליך החל משלב האריזה ועד לשלב הגעת המשלוח לייעדו הסופי.

מדיניות מדינתית

לכל מדינה יש חוקי מיסוי ומכס משלה וזוהי מורכבות נוספת של תהליך השילוח: על מבצע השילוח לבדוק היטב את החוקים הן של מדינת המקור והן של מדינת היעד מראש כדי למנוע עיכובים מיותרים. בין אם מדובר על שילוח חד פעמי, כמו במקרה של רילוקיישן, או שילוח רב פעמי, כמו במקרה של ייבוא וייצוא, חשוב להכיר את החוקים היטב ובמידה ומדובר על שילוח רב פעמי, מומלץ גם להמשיך ולהתעדכן בשינויים אפשריים.

קצת על המכס

המכס הוא היטל, הנקבע על ידי השלטון של המדינה המטילה אותו. על פי רוב, ההיטל חל בעיקר כאשר מדובר על ייבוא מתוך מטרה לשמור על הכלכלה המקומית. לצד מטרה זו, המטרה הנוספת היא להכניס כסף נוסף לקופת המדינה. גובה ההיטל משתנה בהתאם לאופי הסחורה ולעתים אף ניתן לקבל החזר על מכס ששולם, בהתאם לתנאים הקבועים בחוק.

מעבר למיסוי

כאמור, המכס הוא מס המוטל על הכנסת סחורה לארץ. אבל זה לא הקושי היחיד! הקושי הנוסף והמשמעותי יותר במכס הוא התהליכים הביורוקרטיים הדרושים לשם שחרור הכבודה מהמכס. שלב זה, של התהליכים הביורוקרטיים עלול לקחת זמן רב בעודכם ממתינים לקבלת הכבודה שלכם, למרות שהיא כבר נמצאת על אדמת ישראל וכך אתם מאבדים זמן וכסף רבים ויקרים.

הכניסה לתמונה

זהו השלב, שבו עמיל המכס נכנס לתמונה: כשהמשלוח מגיע למכס הישראלי וזה הזמן לשחרר אותו ולהכניס אותו לארץ באופן רשמי וסופי. שלב זה הוא שלב די מתסכל למי שלא בקיא ומנוסה בהתנהלות מול המכס, משום שלאחר ההמתנה הארוכה להגעת המטען לארץ, אנו נאלצים להמתין זמן רב עד לקבלתו בפועל. עמיל המכס, המנוסה בכל הנוגע לשחרור כבודה מהמכס לאחר שילוח בינלאומי, יוכל לעשות זאת עבורכם ביעילות והמהירות המתבקשות לאחר צבירת הידע והניסיון.

עניין של כסף

חשוב לזכור, שהעיכובים במכס הם, בין היתר, לטובת חישוב המס הנדרש לתשלום וביצוע התשלום עצמו. עמיל מכס מנוסה ומקצועי, יוכל פעמים רבות להוריד את הסכום לתשלום בזכות הכרת חוקי המיסוי כפי שהוא מכיר את כף ידו ובזכות העובדה, שהאינטרס העומד לנגד עיניו הוא מתן השירות הטוב ביותר ללקוחות שלו – אתם.

עסקת חבילה

במידה ואתם לקראת ביצוע שילוח בינלאומי, כדאי שתעשו זאת בעזרת חברת שילוח בינלאומי. אחת הסיבות לכך היא, שחברות שילוח רבות מציעות לכם שירות מלא, הכולל אריזה של הכבודה ובדיקת ההטענה על המכולות במקרה של הובלה ימית, סוכן ביטוח וכמובן – עמיל מכס. כך אינכם צריכים לחפש עמיל בעצמכם או לדאוג לכל שאר שלבי השילוח. אם כן, כאשר אתם בוחרים חברת שילוח, מומלץ לבחור אותה גם על פי השירותים הנלווים שהיא מציעה לקהל לקוחותיה.