שאלות ותשובות

על מנת לבחור חברת שילוח בינלאומי, עליכם לדעת ראשית מהם הצרכים שלכם: מעבר דירה? ייבוא וייצוא? האם המשלוח רגיש ושביר? צריך לקחת את כל אלו בחשבון על מנת לדעת בדיוק מה לדרוש מהחברה.
לפרטים נוספים ושיחת ייעוץ:צרו קשר עם חברת תבל לוגיסטיקה 03-9743030
מהחברה הקטנה ביותר ועד ליבואני הרכב הגדולים ביותר בישראל - רובם ככולם מסתייעים בשירותי שילוח בינלאומי,  זה שירות שטומן בחובו חיסכון עצום בזמן, בהשקעה ובממון רב. בזמן שחברת השילוח עוסקת בנושאים הבירוקרטיים הסבוכים, יכול הלקוח להתמקד במה שבאמת חשוב : בעבודה.
בעיות בירוקרטיה קיימות כמעט בכל התחומים. בתחום של שילוח בינלאומי ישנן חברות המתמחות במשימה זו. יש להן ידע, קשרים וניסיון להתמודד עם סבך הבירוקרטיה בצורה מיטבית, ולהשיג עבור לקוחותיהן חיסכון בזמן ובמשאבים רבים. עסקים המתקשים להתמודד עם הנושא בכוחות עצמם מוזמנים לפנות לחברה מקצועית שתעשה זאת עבורם - כי למי יש זמן בעצם להתמודד עם פקידים, מסמכים ותקנות ? .
יש להכין את כל סידורי הנסיעה עבור המשפחה, רצוי להגיע מעט לפני הגעת החפצים או מיד אחריהם. יש להכין ולטפל בניירת ובבירוקרטיה. רילוקיישן דורש טיפול בניירת הקשורה בארץ המוצא וגם לזו הקשורה בארץ היעד. אם מדובר על יבוא רכב או משלוח רהיטים וחפצים אחרים מחו"ל לישראל, דרוש טיפול בניירת המטען עצמו כגון הסדרת רישיונות ותשלומי מכס. בעת רילוקיישן יגיע שלב אריזת החפצים והעברתם למשלוח. חברת שילוח בינלאומי מקצועית תסייע לכם בתחום זה.